Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ İLETİŞİM  
 
Kasım KAPLAN 1956- .....
NOT
ABDURRAHİM KARAKOÇ
NECİP FAZIL
MEHMET AKİF ERSOY


ERDEMLİ İNSAN HACI NİHAT EFENDİ - ANILAR - Kasım Kaplan
 
ERDEMLİ İNSAN HACI NİHAT EFENDİ
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 05-04-2017 / 11-01

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Anilar Haberleri  
ERDEMLİ İNSAN HACI NİHAT EFENDİ

NOT:BU YAZI HACI NİHAT EFENDİNİN KIYMETLİ OĞULLARINDAN RAHMİ BEYE BİR HABER NİTELİĞİNDE YAZILMIŞTIR. BİLİNMESİNDE ELBETTE ÇOK FAYDA VARDIR.

S. aleykum Kıymetli  Hocam besmele ve hamdeleden sonra bir konuyu sizinle  paylaşmak isterim.

Elhamdülillah sizinle arkadaş olduğuma şükrediyorum. Elbette bunda iyi bir aileden gelmiş olmanızın rolü çok büyük. Belki bir şükran nişanesi olarak ve içimden geldiği için babanız Hacı Nihat Efendi(Rabbim sağlıklı uzun ömür versin) ile ilgili hikmetli, ibretlik bir olayı size anlatmak istiyorum.

                            28 Şubat sonrası HASYOL VAKFI na ait yurt ve aşevi kapatılınca gayri resmi olarak Erdemli deki yetim ve hasta yaşlı aileleri tesbit ederek onlara aylık kuru gıda vermeye başladık. İlk yıldan sonra özellikle Fuat ÖZBEK’ in yüklenmesiyle 7 sene sürdü bu hizmet. 34 aile ile başlamıştı zaman zaman arttı eksildi devam etti bu arada Orhan SARI nında bu konuda desteğini asla unutamam. Nihayet Fuat Bey den sonra ilgi ve destek iyice azaldı oldukça yalnız kaldım ama aileler de de gerçekten zor durumda ve beklenti içindeydiler. Orhan SARI kardeşe borç birikti zorla yürümeye başladı tabi yardımını umduğum kişilerin kayıtsızlığı da beni fazlasıyla üzdüğü gibi bu konudaki umutlarımı da zayıflatmaktaydı.

Neticede bir iç kırgınlığı ile hizmeti sonlandırmayı düşünmeye başladım. Birkaç ayda böyle geçti gene sürükledim baktım olmuyor zar zor borcu kapatıp ve bitirme kararı aldım. Kolay değil 7 yılı geçmişti ve sadece yayla zamanı 1 e bazen de 2 ay bazı ailelere ulaşamıyor ara veriyorduk.

Sonunda gece verdiğim kararı uygulamak için okuldan çıktım ve toptancıya giderken Hacı Abiyle yani muhterem babanızla hiçte olmayacak, en umulmadık bir yerde karşılaştım selamlaşmadan sonra Hacı abi “Hocam bende seni arıyordum az konuşalım.” Dedi 

Derler ya “Kul sıkışmadan Hızır yetişmezmiş” aynen öyle Hızır gibi yetişti ve bende oluşan “Allah CC bazı kullarını Hızır as gibi kullanıyor ve onun görevini yaptırıyor.” Düşüncesini iyice kuvvetlendirdi ve ben ondan sonra bu düşüncemi daha yüksek sesle dillendiriyorum. Tabi her kula böyle bir görev nasib olmaz.

Hacı Abı “Hocam sen bu işlerle ilgileniyorsun, ben aylık düzenli olarak bir miktar para vereyim sen onu onlara harca deyince, Rabbimin keremi bu zatın cömertliği karşısında utandım, yutkundum önce hiçbir şey diyemedim, sadece yalnız bırakıldığım düşüncesinden çok utandım. Üstelik düşündüğü meblağ da tam bizim aylık harcamamıza denk geliyordu. Suphanallah ancak bu kadar olur.

Sonra durumu anlatım bana para vermemesini ancak aylık toptancıya ödeyip hesaptan düşmesini anlattım, anlaştık ve elhamdülillah uyguladık.

Yaklaşık bu 2 yıl aralıksız devam etti ve bu zaman zarfında Allah cc başka hayır kapıları açtı Ve öylece ben Mersin’den ayrılana kadar sürdü. Rabbim hayır sahiplerini uzun ömürlü ve sağlıklı yaşatsın, onlardan razı olsun, taksiratlarını affetsin ve makamlarını ali etsin.

Hocam muhtemelen  bunu size söylememiştir çünkü bana da tembih etti kimseye söylememi istedi belki şimdi kendisi de unutmuştur , ben unutmadım tabi bir de unutmaktan münezzeh olan…

Rabbimiz onun yetim ve kimsesiz yaşlılara ettiği bu hayrın sebebine kendisi gibi kendisinden gelen soyuna da inayet etsin, hidayet etsin ve yardımlarını çoğaltsın ve birilerinin darına yetiştiği için hiç darda koymasın, amin.

 

                    Kıymetli Hocam selam, saygı ve sevgilerimi sunuyorum umarım bu yazı faydadan hali değildir, vesselamu aleykum ve rahmetullah.KASIM KAPLAN


ERDEMLİ İNSAN HACI NİHAT EFENDİ : Google'da Ara
ERDEMLİ İNSAN HACI NİHAT EFENDİ


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        ANILAR

  YANLIŞ HESAP!


         YANLIŞ  HESABA  GELEN PARA Sanırım 2002 olsa gerekti. Erdemli’de ATM den para çekmek için yaklaştım, iki kız muhtemelen üniversit

  ASKERLİK BAŞLIYOR


                         ASKERLİK BAŞLANGICI                

 
           BELİRLİ GÜN VE HAFTALAR

 

 

 

 

           EN SON EKLENENLER

           İÇERİK ARAMA
 

           SON YORUMLAR

           ANKET
Sitemizi Beğendiniz mi?
% 98 √ Toplam : 34 - Evet Çok Beğendim
% 0 √ Toplam : 0 - Evet Ama Eksiklikleri Var
% 0 √ Toplam : 0 - Biraz Beğendim
% 3 √ Toplam : 1 - Beğenmedim
   


RSS © 2010 Kasım Kaplan Resmi Sitesi
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
İstatistikler : Dün 283 Bugün 93 Toplam 259956
Gizlilik Ä°lkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Ä°letiþim Yönetim |  
Kasım KAPLAN | www.kasimkaplan.net
iletisim@kasimkaplan.net